Podsumowanie roku 2019

PODSUMOWANIE ROKU 2019

Luty:  V Zawody Pływackie o puchar Wójta Gminy Osiecznica 2019 zdobyliśmy łącznie 26 medali: 10 złotych medali, 8 srebrnych i 8 brązowych co dało nam 3 miejsce w klasyfikacji generalnej, a dwie zawodniczki zostały nagrodzone za najlepsze w swoim roczniku Maja Łąpieś i Dominika Batóg tj. 2005.

Marzec: Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12, 13 lat I runda jedna zawodniczka zdobywa 1 złoto i 1 brąz: Anna Sobaszek

Kwiecień: IX Puchar Prezesa DOZP w Pływaniu zdobywamy 11 złotych medali, 5 srebrnych i 8 brązowych, które dają w punktacji generalnej II miejsce i 4 zawodników zostaje wyróżnionych za najlepszych w swoich kategoriach wiekowych: Michał Mrzygłód, Maja Łąpieś, Dominika Batóg i Anna Sobaszek.

Następnie XI Ogólnopolskie Zawody Pływackie w Sprincie o Puchar Klubu Kibica KS Rekin Świebodzice zdobywamy 12 złotych, 8 srebrnych i 10 brązowych medali, co daje 3 miejsce w punktacji generalnej i 6 naszych zawodników zostaje wyróżnionych za najlepszych w swoich rocznikach: Maja Łąpieś, Dominika Batóg, Anna Sobaszek, Maja Drzewiecka, Kacper Tuków i Michał Mrzygłód.

Maj: IV Integracyjne Zawody Pływackie o Tytuł Mistrza Doliny Baryczy zawodnicy zdobywają 21 złotych medali, 10 srebrnych i 12 brązowych (razem 43) i 3 zawodniczki zostają wyróżnione za najlepsze w swoich kategoriach wiekowych: Dominika Batóg, Anna Sobaszek i Maja Łąpieś, co daje 2 miejsce w punktacji generalnej dla kubów.

Czerwiec: Indywidualne Mistrzostwa Dolnego Sląska 10/11 lat, zawodnicy zbierają 1 medal złoty, 4 srebrne i 1 brązowy (razem 6).

Następne zawody to Gorzów Wielkopolski: Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 13 lat, zawodniczka zdobywa 1 złoto i 1 srebro.

3 zawody tego miesiąca to Wrocław: Otwarte Mistrzostwa Dolnego Sląska OZP w Pływaniu i tu zdobywamy 1 złoto, 1 srebro i 4 brązy.
Dominika Batóg zdobywa tytuł Mistrzyni Dolnego Sląska na 50m stylem dowolnym!

Październik uczestniczymy w IX Karkonoskim Pucharze Sprintu, gdzie możemy pochwalić się 23 medalami: 3 złotymi, 8 srebrnymi i 12 brązowymi.

Listopad: Zimowe Mistrzostwa DOZP w pływaniu, nasz klub zebrał 10 medali.

W grudniu 3 zawodników uczestniczy w Mistrzostwach Polski 14 i 15 latków, a w tym samym czasie dzieci młodsze uczestniczą w IV Neptun International Swimmin Meeting zbierając 2 brązy.

Rok kończymy z dorobkiem 172 medali.

Brawo Zawodnicy i dziękujemy trenerom za wspaniałą pracę!

Spread the word. Share this post!

Top