Uczniowski Klub Sportowy „Szafir” wychodząc naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu i zainteresowaniom młodych ludzi na naukę i doskonalenie pływania rozszerzył swoją działalność o Sekcję Pływacką w 2014 roku.

Wiele dzieci przejawia duże umiejętności i zdolności pływackie. Ponad tysiąc uczniów wałbrzyskich szkół podstawowych uczy się aktualnie w programie Powszechnej Nauki Pływania.

UKS „Szafir” dąży do stworzenia grupy pływackiej trenującej i reprezentującej nasze Miasto na zawodach nie tylko na Dolnym Śląsku, ale również na zawodach rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej.

Trenujemy na dwóch najnowocześniejszych basenach w Wałbrzychu: Aqua-Zdroju i przy Zespole Szkól Nr 4 w Wałbrzychu, gdzie UKS „Szafir” ma swoją siedzibę. W związku ze sprzyjającymi warunkami do rozwoju pływania sportowego UKS obejmuje opieką trenerską dzieci i młodzież poprzez kompleksowe podejście do treningu pływackiego: dwa treningi dziennie, zajęcia ogólnorozwojowe uzupełniające oraz zajęcia warsztatowe z dietetyki i psychologii sportu.

„Sport to zdrowie” słyszymy slogany. Naszym jest „Sport to Radość, to Sposób na Życie”.

Top